Miara PRO

 

Zapomnij o tradycyjnym przedmiarowaniu. Już wkrótce zamienisz linijkę na nowoczesne narzędzie do sporządzania przedmiarów na podstawie projektów CAD oraz fotografii. Twoja praca będzie łatwiejsza i przyjemniejsza, a Twoi koledzy będą Ci zazdrościć.

Już teraz możesz poznać najważniejsze funkcje programu. Nie trać czasu, czytaj, oglądaj...

Praca z projektami

Miara PRO to uniwersalny i prosty w obsłudze program do sporządzania przedmiarów na podstawie projektów CAD. Aplikacja obsługuje dokumenty w formatach DWG, DXF lub RYS (CAD Rysunek).
Obmiary można również zdejmować po wczytaniu rysunków lub zdjęć zapisanych w najpopularniejszych formatach graficznych: JPG, BMP, GIF, PNG i TIFF.

Praca z fotografiami

Cechą wyróżniającą program jest możliwość zdejmowania obmiarów ze zniekształconych perspektywą fotografii. Po przeprowadzeniu kalibracji i zdefiniowaniu planu można precyzyjnie odczytać dane o poszczególnych obiektach.

Współpraca z programami kosztorysowymi

Ogromną zaletą programu jest współpraca z popularnymi programami kosztorysowymi. Po wczytaniu pliku przedmiaru/kosztorysu do panelu „Przedmiar” można do wybranych pozycji przenosić dane zwymiarowanych obiektów.

Współpraca z programami Norma EXPERT, PRO i STANDARD

Miara PRO umożliwia również, bezpośrednie przenoszenie wymiarów „zdjętych” z obiektów projektu do aktywnej pozycji przedmiaru otworzonego w programie Norma EXPERT, Norma PRO lub Norma STANDARD.

Słowniki obiektów

Definiowanie obiektów przedmiarowych ułatwiają wbudowane słowniki, przyporządkowane do kilku branż: budowlana, instalacje CO, elektryczne, wentylacje i klimatyzacje, instalacje wodnokanalizacyjne i roboty drogowe. Słowniki można edytować lub tworzyć własne.

Eksport obiektów przedmiarowych do popularnych aplikacji

Miara PRO może pracować jako niezależna aplikacja – uzyskane wyniki (obiekty przedmiarowe) można zapisać w popularnym PDF-ie, plikach tekstowych, HTML lub formatach obsługiwanych przez arkusze kalkulacyjne: MS Excel, OpenOffice oraz LibreOffice.

Eksport przedmiarów

Przedmiary wczytane z aplikacji kosztorysowych oraz te stworzone od zera w programie Miara PRO można wyeksportować w jednym z trzech formatów:

  • *.prdx - umożliwijącym wczytanie pliku do Normy EXPERT,
  • *.xml - który można wczytać do wszystkich wersji Normy,
  • *.ath - obsługiwanym przez większość programów kosztorysowych.

 

Poniżej możesz pobrać plik "Praca w MIARA PRO"


Stronę odwiedziło: osb